Camper of caravan kopen? De eeuwige discussie.
door Theo Thomas‘Ja leuk, maar dan heb je dus mooi geen auto. En geloof me, in die bergen is het op de fiets geen pretje.’ Aan de lichaamstaal van Harrie zie je dat hij weet waar hij het over heeft.
Maar Bert laat zich niet zomaar imponeren. Vervaarlijk met zijn armen zwaaiend roept hij: ‘Dat jij met je fiets nog geen dijk opkomt! Ben je wel eens met die sleurhut van je onderweg een parkeerplaats in een dorpje ingereden? Je kunt geen kant op met zo’n ding achter je!’
Annie probeert met koekjes de gemoederen te sussen. ‘Heren, mannen, pak nog een koekje!’
Het is niet de eerste keer dat deze klassieker losbarst: de eeuwige camper-versus-caravan-discussie. Harrie is apetrots op zijn net gekochte camper. Net geen zeven meter lang, 120PK en uitgerust met alle luxe. Bert doet het met een caravan – ook net geen zeven meter – en een stevige trekauto. Allebei met alles erop en eraan. Dus daar gaat het nooit over.

De discussie draait altijd om één ding: mobiliteit.
‘Altijd maar over de snelweg van camping naar camping. Wat is daar nou zo leuk aan, man?’, roept Harrie.
Bert, met een koekje in zijn mond, kaatst de bal direct terug: ‘Mee bij wan – slik – moederziel alleen ergens in het midden van nergens gaan staan met die pruttelhut van je. Is dat dan zo gezellig?’
Corrie komt met een zelfgebakken cake de kamer binnen en mengt zich meteen in het gesprek.
‘Misschien kunnen we eens met z’n allen op pad? Hangen we onze caravan gewoon achter jullie camper. Dat is pas gezellig!’
De dames schateren het uit, terwijl de heren mokkend naar hun thee staren.
Harrie vindt het trouwens maar niks als een caravanner zich op een camperplek nestelt. ‘Kan toch niet de bedoeling zijn?’ En Bert pareert natuurlijk met: ‘In zo’n camper op een camping gaan staan… dúh!’
Over één ding zijn ze het opvallend eens: de buscamper is onzin. ‘Dat is hetzelfde als in je auto slapen’, zegt Harrie. Bert knikt heftig. En over tentkamperen willen ze het al helemaal niet hebben.
‘Ja maar luister’, tjilpt Annie, ‘wij – en jullie trouwens ook – hebben vroeger toch ook gewoon in een tentje gestaan?’
Bert proest het uit. ‘Ja maar schat, vroeger kon jij ook nog bukken!’
Gelach vult de kamer, en langzaam keert de rust weer terug. Alleen het geluid van een zacht roerend theelepeltje is nog hoorbaar.
Tot Corrie, die altijd het laatste woord heeft, de stilte doorbreekt.
‘Volgens mij maakt het helemaal niets uit. Als je er maar regelmatig op uitgaat. Kamperen, hoe dan ook, is toch gewoon genieten van vrijheid?’
Iedereen knikt instemmend. Want dat is het: vrijheid. Of je nou met een camper op vakantie gaat of je caravan achter de auto hangt – de weg lonkt.
En Annie? Die haalt nog wat koekjes :-)
Wat is het voordeel van reizen met een camper?
Een camper biedt volledige vrijheid: je kunt op elk moment vertrekken, stoppen waar je wilt, en alles is binnen handbereik. Je bent flexibel en hoeft geen vaste verblijfsplekken te boeken.
Waarom kiezen sommige mensen liever voor een caravan?
Met een caravan heb je je auto los beschikbaar als je eenmaal op een camping staat. Dat vinden sommigen praktischer, vooral bij langere verblijven op één plek.
Wat is het verschil tussen een camper en een buscamper?
Een buscamper is compacter en wendbaarder dan een traditionele camper, en gebaseerd op een bestelbus. Sommige camperaars vinden het te klein, terwijl anderen het juist handig vinden voor stedentrips of korte vakanties.
Waar mag je overnachten met een camper in Nederland?
In Nederland mag je overnachten op officiële camperplaatsen, campings en speciale parkeerplekken waar het expliciet is toegestaan. Wildkamperen is meestal niet toegestaan.
Aanbod te koop staande campers
https://www.campersite.nl/camper-kopen/
Aanbod te koop staande caravans
https://www.caravans.nl/tourcaravan/
.....